+48 731 50 55 55
+48 608 77 44 44

Imprezy tematyczne to nie tylko wspaniała zabawa dla najmłodszych. To również wyższy poziom integracji pracowniczej.  Firmowe eventy nie muszą być nudne, wystarczy tylko wybrać ciekawy motyw przewodni i szczegółowo zadbać o organizację imprezy. 

Dlaczego warto zdecydować się na imprezę tematyczną?

W każdej firmie warto budować relacje pomiędzy pracownikami. Zintegrowany zespół przyczynia się do poprawy atmosfery w pracy, a co za tym idzie, efektywności względem wykonywanych obowiązków. Nic tak nie służy budowaniu więzi w firmie, jak dobra zabawa. Co więcej, imprezy firmowe mogą złagodzić ewentualne problemy w pracy i poprawić komunikację w zespole. W wielu firmach pracownicy narażeni się na duży stres. Wszelkiego rodzaju eventy dają możliwość pracownikom oderwania się od codziennych obowiązków, zasad czy poleceń od przełożonych. To także najlepsza okazja na zmniejszenie dystansu pomiędzy szefem a zespołem, co przekłada się na wydajność w pracy – pracownicy chętniej wypełniają zadania od kogoś, kogo lubią i szanują.

Co wyróżnia imprezę tematyczną?

Imprezy tematyczne dla firm mają jeden, główny motyw przewodni, a wspólnym mianownikiem jest scenariusz dopasowany do charakteru wydarzenia. Można zdecydować się na szalony wieczór w wynajętym klubie, imprezę plenerową czy kameralny event w sali konferencyjnej. Jak wybrać motyw przewodni imprezy? W tym celu warto zapytać pracowników o preferowaną formę zabawy, dając do wyboru kilka możliwości. Impreza tematyczna może dotyczyć konkretnych dekad – szalone lata 70.? Stylowe lata 20.? A może impreza w duchu Pin-Up, która przeniesie pracowników do lat 50.? To tylko niektóre propozycje motywów przewodnich. Można również zdecydować się na meksykańskie party, hawajską imprezę czy przebrania superbohaterów. Pomysłów na imprezę tematyczną jest mnóstwo! 

Jak zorganizować imprezę tematyczną dla pracowników?

Organizacja imprez tematycznych stanowi duże wyzwanie, które wymaga ciekawego pomysłu, kreatywnego scenariusza oraz odpowiedniego zaplanowania. W przypadku, gdy wydarzenie ma się odbyć z dala od miejsca zamieszkania pracowników, należy zapewnić im dojazd, nocleg i wyżywienie. Trzeba również zadbać o odpowiedni klimat miejsca, dekorację sali, catering oraz różnorodne atrakcje dla pracowników. O ostatecznym sukcesie decydują również szczegóły, dlatego warto powierzyć organizację imprezy specjalistom. Współpraca z agencją eventową pozwala zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły z wybranym motywem przewodnim w tle. Wszystkie propozycje są omawiane z klientem, biorąc pod uwagę charakter, specyfikę firmy i wymagania. 

Jedną z agencji eventowych, które specjalizują się w organizacji imprez dla dzieci i dorosłych jest Kidsplanet.pl. Organizatorzy dbają o każdy aspekt związany z wydarzeniem, czyli kreatywny scenariusz, motyw przewodni, miejsce, noclegi, atrakcje, konkursy, catering, dekoracje sali, ochronę, ubezpieczenie i wiele więcej. Powierzając organizację eventu specjalistom, każdy może być pewien, że wieczór będzie udany pod każdym względem.