+48 731 50 55 55
+48 608 77 44 44

Piknik dla firm to niepowtarzalna okazja do spędzenia czasu poza przestrzenią biurową. Nieformalne imprezy wiążą się z wieloma korzyściami, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Wspólna zabawa ma duży wpływ na poczucie lojalności i budowanie dobrej atmosfery w firmie. Sprawdź, jak zorganizować piknik firmowy i zintegrować swój zespół. 

Integracja poprzez zabawę 

Pikniki firmowe przede wszystkim sprzyjają integracji. Pracownicy mogą bardziej poznać się podczas wspólnych rozmów na świeżym powietrzu. Różnego rodzaju atrakcje integrują pracowników, co może przełożyć się na dobrą atmosferę w pracy oraz efektywność podczas wykonywania obowiązków. Piknik firmowy to także doskonała okazja dla przełożonych, by nawiązali relacje z zespołem. Podczas zabaw pracodawcy mogą również wyłonić liderów w firmie, odkryć talenty i na tej podstawie wprowadzić zmiany w podziale obowiązków. Dzięki nawiązaniu relacji pomiędzy poszczególnymi szczeblami hierarchii w firmie możliwe jest stworzenie lepszej atmosfery w pracy. Jeżeli pracownicy poznają pewne aspekty życia swoich przełożonych, nie czują dużego skrępowania podczas kontroli jakości wykonywanych obowiązków. Działa to również w drugą stronę – pracodawcy lepiej poinformowani o życiu prywatnym czy rodzinnym pracownika, mogą lepiej rozdzielić obowiązki w zespole oraz dopasować swoje wymagania.

Jak zaplanować piknik firmowy?

Pikniki firmowe najlepiej organizować w ciepłych miesiącach – maju, czerwcu lub we wrześniu. Wakacje to okres urlopowy, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabraknie niektórych osób na imprezie. Liczba uczestników najczęściej decyduje o kosztach wydarzenia czy lokalizacji. Kolejną ważną kwestią są atrakcje na pikniku. Warto szczegółowo zaplanować rozrywki dla uczestników zgodnie z formułą imprezy. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja imprezy z motywem przewodnim np. rekonstrukcja historyczna połączona ze staropolską biesiadą lub olimpiada sportowa w formie zabawy. Na pikniku firmowym nie może zabraknąć konkursów, gier zespołowych, muzyki czy warsztatów tematycznych. W przerwie zabaw należy zapewnić uczestnikom imprezy pyszne jedzenie i napoje. 

Kompleksowa organizacja pikników firmowych

Organizacja pikniku nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli przygotowanie imprezy wydaje się nam dużym obciążeniem, można zdecydować się na pomoc agencji eventowej. Jedną z nich jest Kidsplanet.pl, która zajmuje się kompleksową organizacją imprez dla dzieci i dorosłych. Firma specjalizuje się w przygotowywaniu eventów dla firm w dowolnej formie, również pikników na świeżym powietrzu. Specjaliści udzielą wsparcia na każdym etapie planowania i realizacji imprezy – począwszy od wyboru miejsca, scenariusza, atrakcji, cateringu, oprawy dźwiękowej, na kwestiach technicznych kończąc. Impreza powinna zostać zaplanowana z dbałością o każdy szczegół – pracownicy z pewnością docenią intencje i zaangażowanie pracodawców.