+48 731 50 55 55
+48 608 77 44 44

Praca stacjonarna umożliwia budowanie relacji pomiędzy pracownikami. Wspólne wyjścia na kawę, lunch czy spotkania na korytarzu w biurze to doskonała okazja do lepszego poznania innych osób. Niestety praca zdalna nie daje tego typu doświadczeń. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem są spotkania online, dzięki którym pracownicy mogą nawiązywać więzi, a przy tym dobrze się bawić. Dlaczego jeszcze warto organizować team building?

Korzyści z integracji online

Pracownicy wielu firm są rozproszenia po różnych zakątkach kraju czy świata, przez co poznanie drugiej osoby jest o wiele trudniejsze. Może to doprowadzić do zaniku więzi pomiędzy pracownikami i wpłynąć na komunikację w firmie. Team building ma na celu wzmocnienie relacji w zespole poprzez organizację zabaw, gier czy szkoleń w luźnej atmosferze. Jakie są korzyści z integracji pracowników online?

  • budowanie relacji w zespole,
  • usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami,
  • łączenie zespołów z całego świata,
  • oszczędność czasu,
  • motywacja do pracy,
  • rozwój potencjału i umiejętności pracowników,
  • dostarczenie innowacyjnych form rozrywki.

Podczas spotkania online uczestnicy również ćwiczą zarządzanie zadaniami w zespole oraz branie odpowiedzialności za realizację celu i efekt końcowy. Integracja przez internet powinna łączyć zabawę z rozwojem. Zadowoleni pracownicy chętniej wykonują swoje obowiązki, co ma duży wpływ na efektywność i wydajność w pracy.

Jak zintegrować zespół przez internet?

Istnieje wiele kreatywnych pomysłów na integrację, które pozwolą na lepsze poznanie się ze sobą uczestników. W przełamywaniu lodów sprawdzają się różnego rodzaju gry i zabawy rozluźniające atmosferę. Warto pamiętać, że skupienie uwagi uczestników przed komputerem to nie lada wyzwanie. Dodatkowo mogą pojawić się czynniki rozpraszające w zaciszu domowym. Dlatego tak ważne jest, by zachęcić pracowników do wzajemnej interakcji i angażować w dyskusję. Warto podejść do tego w humorystyczny sposób, dzięki czemu uczestnicy spotkania poczują się odprężeni i przełamią lody. Jest to istotne, gdy współpracownicy nie znają się zbyt dobrze, a komunikacja w firmie musi przebiegać bez zarzutów. Zabawy należy dostosować do tematu spotkania oraz dopasować do grupy. Mogą to być kalambury, quizy, składanie origami na czas, zabawy w skojarzenia lub hashtagi czy rysowanie. Można zaproponować uczestnikom zabawę w „3 zabawne fakty o mnie” lub teleturniej online wzorowany np. na programie Milionerzy. 

Zawsze udana integracja

Spotkania online to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy, która cyklicznie organizuje eventy dla swoich pracowników. Podobnie jak stacjonarne wydarzenia, zdalna integracja również powinna posiadać określony scenariusz. Warto powierzyć to zadanie specjalistom z agencji eventowej, którzy zadbają o kreatywne zabawy dla pracowników. Jedną z firm eventowych, które specjalizują się w organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń dla pracowników jest Kidsplanet.pl. Agencja przygotowuje zawsze indywidualną ofertę dla firm, które potrzebują wsparcia z zakresu komunikacji i budowania relacji pomiędzy pracownikami. Scenariusze zawsze dostosowywane są do specyfiki firmy, potrzeb zespołu oraz celu spotkań online.